Vishay/Dale CRCW120647R0JNEAHP
CRCW120647R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120647R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120647R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW120647R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW120647R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120647R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120647R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120647R0JNEAHP
Related LinksCRCW12064, CRCW120647R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120647R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW120647R0JNEAHP
CONN HEADER 30POS 2MM PCB GOLD datasheet.pdf
FERRITE BEAD 38 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W +/-15V 67MA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 2.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14.5A TO252-3L datasheet.pdf
TERM BLOCK 7.50MM 3POS datasheet.pdf
VARISTOR 459V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO216 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf