Vishay/Dale CRCW12064K64FKEA
CRCW12064K64FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064K64FKEA
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064K64FKEA.pdf
Availability of CRCW12064K64FKEA
QUANTITY
CRCW12064K64FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064K64FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12064K64FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064K64FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12064K64FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064K64FKEA Details Description
Related parts for CRCW12064K64FKEA
CONV DC-DC 3.3/1.2V 48VIN HORZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS/ISM/WIMAX 6-UTSLP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
1000UF 16V 10X20 85C RAD datasheet.pdf