Vishay/Dale CRCW12064R22FKEAHP
CRCW12064R22FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064R22FKEAHP
Brief Description
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12064R22FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12064R22FKEAHP
QUANTITY
CRCW12064R22FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064R22FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12064R22FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064R22FKEAHP
Related LinksCRCW12064, CRCW12064R22FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064R22FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12064R22FKEAHP
IC A/D CONV 24BIT DEL/SIG 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR SLD 2POS datasheet.pdf
CONN RCPT IDC 28POS 24-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 3.9789K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 5A TO220F datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FILTER FOR ATHEROS AR6004 HIPC datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 16S OLV datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf