Vishay/Dale CRCW12064R70JNTA
CRCW12064R70JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064R70JNTA
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064R70JNTA.pdf
Availability of CRCW12064R70JNTA
QUANTITY
CRCW12064R70JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064R70JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12064R70JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064R70JNTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12064R70JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064R70JNTA Details Description
Related parts for CRCW12064R70JNTA
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FUSE MOD 500A 1000V STUD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3.9X1.9MM RECT T/H datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 50 CONTA datasheet.pdf
RES 74.57K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf