Vishay/Dale CRCW12064R99FKEIHP
CRCW12064R99FKEIHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064R99FKEIHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12064R99FKEIHP.pdf
Availability of CRCW12064R99FKEIHP
QUANTITY
CRCW12064R99FKEIHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064R99FKEIHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12064R99FKEIHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064R99FKEIHP
Related LinksCRCW12064, CRCW12064R99FKEIHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064R99FKEIHP Details Description
Related parts for CRCW12064R99FKEIHP
IC PRESSURE SENSOR ABS 6-SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V T2H 0201 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf