Vishay/Dale CRCW12064R99FKELHP
CRCW12064R99FKELHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064R99FKELHP
Brief Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12064R99FKELHP.pdf
Availability of CRCW12064R99FKELHP
QUANTITY
CRCW12064R99FKELHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064R99FKELHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12064R99FKELHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064R99FKELHP
Related LinksCRCW12064, CRCW12064R99FKELHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064R99FKELHP Details Description
Related parts for CRCW12064R99FKELHP
RES 200M OHM 1.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH DIP TOP SLIDE 3POS 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES WIREWOUND 3.9 OHM 3W datasheet.pdf
IC LEAD ACID FAST CHARGE 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 450V SCREW datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf