Vishay/Dale CRCW12065R49FKEAHP
CRCW12065R49FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12065R49FKEAHP
Brief Description
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12065R49FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12065R49FKEAHP
QUANTITY
CRCW12065R49FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12065R49FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12065R49FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12065R49FKEAHP
Related LinksCRCW12065, CRCW12065R49FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12065R49FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12065R49FKEAHP
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
REG SW 2.5-12.6V 3A HORZ T/H datasheet.pdf
ANTENNA 418MHZ 1/4 WAVE SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-DFN datasheet.pdf
LABEL TAMPER EVIDENT 2X4" datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
DUCT CABLE SLOT PVC 2M datasheet.pdf
SGE-225-2-0830 00900C SFTY EDGE datasheet.pdf
FRONT TRACK COVER datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 2.0V EE 16SOIC datasheet.pdf