Vishay/Dale CRCW1206604KFKTB
CRCW1206604KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206604KFKTB
Brief Description
RES SMD 604K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206604KFKTB.pdf
Availability of CRCW1206604KFKTB
QUANTITY
CRCW1206604KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206604KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206604KFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206604KFKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206604KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206604KFKTB Details Description
Related parts for CRCW1206604KFKTB
CONN SOCKET PLCC 84POS TIN datasheet.pdf
RES WIREWOUND .47 OHM 3W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IDC 18AWG .156 datasheet.pdf
RES 390 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR ST CONNECTORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf
FIXED IND 85NH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf