Vishay/Dale CRCW12066K80JNEB
CRCW12066K80JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066K80JNEB
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066K80JNEB.pdf
Availability of CRCW12066K80JNEB
QUANTITY
CRCW12066K80JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066K80JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12066K80JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066K80JNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12066K80JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066K80JNEB Details Description
Related parts for CRCW12066K80JNEB
CAP ARRAY 220PF 25V E 2512 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #8 datasheet.pdf
CONN VERT RECEPT BP VITA46 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 1A SOT-323 datasheet.pdf
STRINGLIGHT 10SOCKT 100' W/GUARD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf