Vishay/Dale CRCW12066M80JNEB
CRCW12066M80JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066M80JNEB
Brief Description
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066M80JNEB.pdf
Availability of CRCW12066M80JNEB
QUANTITY
CRCW12066M80JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066M80JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12066M80JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)