Vishay/Dale CRCW12066M98FKEB
CRCW12066M98FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066M98FKEB
Brief Description
RES SMD 6.98M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066M98FKEB.pdf
Availability of CRCW12066M98FKEB
QUANTITY
CRCW12066M98FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066M98FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12066M98FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066M98FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12066M98FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066M98FKEB Details Description
Related parts for CRCW12066M98FKEB
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
IC POWER DISTRIB SW 500MA 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/ FLTR 4A M5 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SWITCH 325A 200V T70 datasheet.pdf
PAC-S300-HE20-V7 CBL ASSY datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf