Vishay/Dale CRCW12067M68FKTA
CRCW12067M68FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067M68FKTA
Brief Description
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067M68FKTA.pdf
Availability of CRCW12067M68FKTA
QUANTITY
CRCW12067M68FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067M68FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12067M68FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067M68FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12067M68FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067M68FKTA Details Description
Related parts for CRCW12067M68FKTA
TERMINALJ-PIN FOR.042DIA 1000PCS datasheet.pdf
LABEL SLAM DM POLY SLV 1.00X.50" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 1% 50W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 6POS PANEL SLDTAIL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 119VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 900MA 409 MOHM datasheet.pdf