Vishay/Dale CRCW12067R87FNEA
CRCW12067R87FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067R87FNEA
Brief Description
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067R87FNEA.pdf
Availability of CRCW12067R87FNEA
QUANTITY
CRCW12067R87FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067R87FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12067R87FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067R87FNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12067R87FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067R87FNEA Details Description
Related parts for CRCW12067R87FNEA
FIXED IND 2.6UH 8A 12.1 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A TO252-5 datasheet.pdf
LAMP NEON 6.2MM WIRE TERMINAL datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 5X1/2" A VFN datasheet.pdf
SHELF CABLE F0032-01102-01108 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf