Vishay/Dale CRCW1206820RJNEAHP
CRCW1206820RJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206820RJNEAHP
Brief Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206820RJNEAHP.pdf
Availability of CRCW1206820RJNEAHP
QUANTITY
CRCW1206820RJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206820RJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206820RJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206820RJNEAHP
Related LinksCRCW12068, CRCW1206820RJNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206820RJNEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206820RJNEAHP
RES 180 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ DDPAK datasheet.pdf
CONN PLUG BNC CRIMP COAX CABLE datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 84PLCC datasheet.pdf
Crystal 12.3520MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 21POS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf