Vishay/Dale CRCW12069M31FKTA
CRCW12069M31FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12069M31FKTA
Brief Description
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12069M31FKTA.pdf
Availability of CRCW12069M31FKTA
QUANTITY
CRCW12069M31FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12069M31FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12069M31FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12069M31FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12069M31FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12069M31FKTA Details Description
Related parts for CRCW12069M31FKTA
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 126MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS IN-LINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
DEV GAN 1/2 BRIDGE 2015 W/LM5113 datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf