Vishay/Dale CRCW1210118KFKEAHP
CRCW1210118KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210118KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 118K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210118KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210118KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210118KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210118KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210118KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210118KFKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW1210118KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210118KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210118KFKEAHP
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 6POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 2.8A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 9 SEC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3.1A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC GATE DVR LOW SIDE 1CH SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 43POS THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf