Vishay/Dale CRCW1210121RFKEAHP
CRCW1210121RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210121RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210121RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210121RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210121RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210121RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210121RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210121RFKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW1210121RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210121RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210121RFKEAHP
HOLDER BATTERY 1CELL 9V ALUM datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR RS232 5V HS 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.8A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 422 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M5 datasheet.pdf
CAP CER 5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf