Vishay/Dale CRCW1210154KFKEA
CRCW1210154KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210154KFKEA
Brief Description
RES SMD 154K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210154KFKEA.pdf
Availability of CRCW1210154KFKEA
QUANTITY
CRCW1210154KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210154KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210154KFKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210154KFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210154KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210154KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210154KFKEA
CABLE MOD COIL 8COND BLACK 7' datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT-RJ45 CORDSET 1M GREEN datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 12 POS datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf