Vishay/Dale CRCW121015K0JNEA
CRCW121015K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121015K0JNEA
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121015K0JNEA.pdf
Availability of CRCW121015K0JNEA
QUANTITY
CRCW121015K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121015K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121015K0JNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)