Vishay/Dale CRCW1210182KFKEA
CRCW1210182KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210182KFKEA
Brief Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210182KFKEA.pdf
Availability of CRCW1210182KFKEA
QUANTITY
CRCW1210182KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210182KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210182KFKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210182KFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210182KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210182KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210182KFKEA
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLK DRIVER PLL DIFF 68-VFQFPN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 533MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
IC SIMPLE IND FAN CNTR 8TDFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SPR CLA WL 2WIRES datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf