Vishay/Dale CRCW12101K20JNEAHP
CRCW12101K20JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101K20JNEAHP
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101K20JNEAHP.pdf
Availability of CRCW12101K20JNEAHP
QUANTITY
CRCW12101K20JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101K20JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101K20JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101K20JNEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101K20JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101K20JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101K20JNEAHP
CONN SCSI .085" MALE PNL 24POS datasheet.pdf
IC TRUE RMS/DC CONV WDBND 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 5% CERAMIC VERT datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY(FLUX, 2C, 1-COIL L datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE PINS datasheet.pdf