Vishay/Dale CRCW12101K65FKEAHP
CRCW12101K65FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101K65FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101K65FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12101K65FKEAHP
QUANTITY
CRCW12101K65FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101K65FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101K65FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101K65FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101K65FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101K65FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101K65FKEAHP
FIXED IND 100NH 175MA 800 MOHM datasheet.pdf
WIRE WW ETFE 28AWG 2X50' RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN FINGER 1270MM datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 440MA 230 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf