Vishay/Dale CRCW12101M00JNEAHP
CRCW12101M00JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101M00JNEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1M OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101M00JNEAHP.pdf
Availability of CRCW12101M00JNEAHP
QUANTITY
CRCW12101M00JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101M00JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101M00JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101M00JNEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101M00JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101M00JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101M00JNEAHP
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf