Vishay/Dale CRCW12101R82FNEA
CRCW12101R82FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R82FNEA
Brief Description
RES SMD 1.82 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R82FNEA.pdf
Availability of CRCW12101R82FNEA
QUANTITY
CRCW12101R82FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R82FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R82FNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R82FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101R82FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R82FNEA Details Description
Related parts for CRCW12101R82FNEA
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
SENSOR PHOTO AMP USE W/E32 FIBER datasheet.pdf
CTRLR POWER SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG RED 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 7.5UH 360MA 600 MOHM datasheet.pdf
EMITTER UV 400NM 30MA RADIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 53.7A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf