Vishay/Dale CRCW1210210KFKEAHP
CRCW1210210KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210210KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 210K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210210KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210210KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210210KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210210KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210210KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210210KFKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW1210210KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210210KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210210KFKEAHP
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C, SPI Dimming 40mA Backlight 36-uSMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 9.5"L X 6.25"W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 4V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT STR PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 44TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.02% 1/5W 0805 datasheet.pdf