Vishay/Dale CRCW1210226KFKEAHP
CRCW1210226KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210226KFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 226K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210226KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210226KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210226KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210226KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210226KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210226KFKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW1210226KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210226KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210226KFKEAHP
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.3A 399 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1A 451 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK ISO PWM 16MLP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf