Vishay/Dale CRCW121022K6FKEAHP
CRCW121022K6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121022K6FKEAHP
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121022K6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121022K6FKEAHP
QUANTITY
CRCW121022K6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121022K6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121022K6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121022K6FKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW121022K6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121022K6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121022K6FKEAHP
IC OPAMP CFA 200MHZ SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN PLUG 10 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 25POS E M3 datasheet.pdf