Vishay/Dale CRCW1210232KFKTA
CRCW1210232KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210232KFKTA
Brief Description
RES SMD 232K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210232KFKTA.pdf
Availability of CRCW1210232KFKTA
QUANTITY
CRCW1210232KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210232KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210232KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210232KFKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210232KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210232KFKTA Details Description
Related parts for CRCW1210232KFKTA
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT R-R 8-SOIC datasheet.pdf
RES 0.04 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 8A TO263AB datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 110A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 3.94MM datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf