Vishay/Dale CRCW121024R0JNTA
CRCW121024R0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121024R0JNTA
Brief Description
RES SMD 24 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121024R0JNTA.pdf
Availability of CRCW121024R0JNTA
QUANTITY
CRCW121024R0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121024R0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121024R0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121024R0JNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121024R0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121024R0JNTA Details Description
Related parts for CRCW121024R0JNTA
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FLEXSTRIP JUMPER .100 11COND datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf