Vishay/Dale CRCW121029R4FKEAHP
CRCW121029R4FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121029R4FKEAHP
Brief Description
RES SMD 29.4 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121029R4FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121029R4FKEAHP
QUANTITY
CRCW121029R4FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121029R4FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121029R4FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121029R4FKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW121029R4FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121029R4FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121029R4FKEAHP
RES SMD 9.1 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 4A TO-225 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 40mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A datasheet.pdf