Vishay/Dale CRCW12102K32FKEA
CRCW12102K32FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102K32FKEA
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12102K32FKEA.pdf
Availability of CRCW12102K32FKEA
QUANTITY
CRCW12102K32FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102K32FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12102K32FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102K32FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12102K32FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102K32FKEA Details Description
Related parts for CRCW12102K32FKEA
D-SUB CABLE MML15K/MC16G/MML15K datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 0.1% 3W 3637 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IGBT 650V 80A 349W TO3P datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN ADAPTER 39P-39P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 4A datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM TACH 24VDC datasheet.pdf