Vishay/Dale CRCW12102R15FNTA
CRCW12102R15FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102R15FNTA
Brief Description
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12102R15FNTA.pdf
Availability of CRCW12102R15FNTA
QUANTITY
CRCW12102R15FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102R15FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12102R15FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102R15FNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12102R15FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102R15FNTA Details Description
Related parts for CRCW12102R15FNTA
TVS DIODE 25.6VWM 43.47VC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC STATIC SHFT REG 8STG 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A/0.3A 10SON datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf