Vishay/Dale CRCW12102R87FKEAHP
CRCW12102R87FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102R87FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.87 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12102R87FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12102R87FKEAHP
QUANTITY
CRCW12102R87FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102R87FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12102R87FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102R87FKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW12102R87FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102R87FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12102R87FKEAHP
POT 100 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V INCAND ROUND RED datasheet.pdf
SENSOR 300PSIG RIBBON W/CONN datasheet.pdf
IC CTLR MOSFET FULL 28TSSOP datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMF datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 9A 28 MOHM SMD datasheet.pdf