Vishay/Dale CRCW1210300KJNEAHP
CRCW1210300KJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210300KJNEAHP
Brief Description
RES SMD 300K OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210300KJNEAHP.pdf
Availability of CRCW1210300KJNEAHP
QUANTITY
CRCW1210300KJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210300KJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210300KJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210300KJNEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW1210300KJNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210300KJNEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210300KJNEAHP
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 12W datasheet.pdf