Vishay/Dale CRCW121030K1FKEAHP
CRCW121030K1FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121030K1FKEAHP
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121030K1FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121030K1FKEAHP
QUANTITY
CRCW121030K1FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121030K1FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121030K1FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121030K1FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121030K1FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121030K1FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121030K1FKEAHP
MOSFET N-CH 650V 5.1A TO220FP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D618 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEADER 32POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CT DOUBLE ROW 28P HOLDER NATU. datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 4A 48V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
WHITE POLYESTER 2" X .625" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf