Vishay/Dale CRCW121030K1FKTB
CRCW121030K1FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121030K1FKTB
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121030K1FKTB.pdf
Availability of CRCW121030K1FKTB
QUANTITY
CRCW121030K1FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121030K1FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW121030K1FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121030K1FKTB
Related LinksCRCW1210, CRCW121030K1FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121030K1FKTB Details Description
Related parts for CRCW121030K1FKTB
64 PIN TEST CLIP .9 ROW SPACE datasheet.pdf
IC PLD 25NS 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS TIN datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 50ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
HC RELAY 2 FORM C 6VAC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf