Vishay/Dale CRCW121031K6FKEAHP
CRCW121031K6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121031K6FKEAHP
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121031K6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121031K6FKEAHP
QUANTITY
CRCW121031K6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121031K6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121031K6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121031K6FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121031K6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121031K6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121031K6FKEAHP
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
IC LINE DRVR DUAL ADSL 28-HTSSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 7TAP PROG 28PLCC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
JPT SO HSG2P(LEFT) datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
1500UF 100V 30X40MM 85C 12000H datasheet.pdf