Vishay/Dale CRCW121035K7FKEA
CRCW121035K7FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121035K7FKEA
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121035K7FKEA.pdf
Availability of CRCW121035K7FKEA
QUANTITY
CRCW121035K7FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121035K7FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121035K7FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121035K7FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121035K7FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121035K7FKEA Details Description
Related parts for CRCW121035K7FKEA
CONN JACK TEST SHIELD VERTICAL T datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
BLACK LOOP datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HARBUS64-160MR-3 0C1- datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA17 24V 0.49NM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf