Vishay/Dale CRCW121036R5FKEAHP
CRCW121036R5FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121036R5FKEAHP
Brief Description
RES SMD 36.5 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121036R5FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121036R5FKEAHP
QUANTITY
CRCW121036R5FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121036R5FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121036R5FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121036R5FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121036R5FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121036R5FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121036R5FKEAHP
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC 3-5.5V LINE DRVR/RCVR 20-SOIC datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
FERRITE CHIP 56OHM 300MA 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN SOCKET 7POS 1MM CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
OSC TCXO 16.384MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf