Vishay/Dale CRCW12103K90JNEAHP
CRCW12103K90JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103K90JNEAHP
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12103K90JNEAHP.pdf
Availability of CRCW12103K90JNEAHP
QUANTITY
CRCW12103K90JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103K90JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12103K90JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103K90JNEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW12103K90JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103K90JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW12103K90JNEAHP
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V U2J 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 30A TO220AC datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf