Vishay/Dale CRCW12103M30FKEA
CRCW12103M30FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103M30FKEA
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103M30FKEA.pdf
Availability of CRCW12103M30FKEA
QUANTITY
CRCW12103M30FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103M30FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103M30FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103M30FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103M30FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103M30FKEA Details Description
Related parts for CRCW12103M30FKEA
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN IDC DB 4POS 2.5MM GRN PCB datasheet.pdf
IC 9-CH BUS TRANSCEIVER 56-SSOP datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 11POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 22POS datasheet.pdf