Vishay/Dale CRCW12103R16FKEAHP
CRCW12103R16FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R16FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3.16 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R16FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12103R16FKEAHP
QUANTITY
CRCW12103R16FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R16FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R16FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R16FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW12103R16FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R16FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12103R16FKEAHP
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 50MHZ 8VDFPN datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
Crystal 32.5140MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ datasheet.pdf
5.08MM EURO HEADER STR BLK 3POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 16V SMD datasheet.pdf
XBEE LORA 915MHZ UFL USA datasheet.pdf