Vishay/Dale CRCW12103R92FKEAHP
CRCW12103R92FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R92FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3.92 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R92FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12103R92FKEAHP
QUANTITY
CRCW12103R92FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R92FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R92FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R92FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW12103R92FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R92FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12103R92FKEAHP
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5V 20% 0603 datasheet.pdf
POWER STRP 19"15A 6OUT 6'CRD BLK datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
LED WARM WHT 3100K 2500MA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS PCB VERT datasheet.pdf