Vishay/Dale CRCW1210430RFKTA
CRCW1210430RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210430RFKTA
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210430RFKTA.pdf
Availability of CRCW1210430RFKTA
QUANTITY
CRCW1210430RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210430RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210430RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210430RFKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210430RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210430RFKTA Details Description
Related parts for CRCW1210430RFKTA
IC ADC 10BIT PARALLEL 24-TSSOP datasheet.pdf
IC COMP W/REF LOWPWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V VSOF datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 4A 18.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 210MA 2.4 OHM datasheet.pdf