Vishay/Dale CRCW121045K3FKEA
CRCW121045K3FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121045K3FKEA
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121045K3FKEA.pdf
Availability of CRCW121045K3FKEA
QUANTITY
CRCW121045K3FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121045K3FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121045K3FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121045K3FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121045K3FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121045K3FKEA Details Description
Related parts for CRCW121045K3FKEA
HDWR MTG NUT .062" FOR 7000 SER datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
PUMP/BOTT LASTING-TOUCH RND 8OZ datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 420V 150A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 30pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
BLT 5.08/18/180LH SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
COMBO-D PIN TH datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf