Vishay/Dale CRCW121045K3FKTA
CRCW121045K3FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121045K3FKTA
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121045K3FKTA.pdf
Availability of CRCW121045K3FKTA
QUANTITY
CRCW121045K3FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121045K3FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121045K3FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121045K3FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121045K3FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121045K3FKTA Details Description
Related parts for CRCW121045K3FKTA
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 5VOUT SMD datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 3.3VOUT 16.5W datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER RM 8 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf