Vishay/Dale CRCW1210470RJNEAHP
CRCW1210470RJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210470RJNEAHP
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210470RJNEAHP.pdf
Availability of CRCW1210470RJNEAHP
QUANTITY
CRCW1210470RJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210470RJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210470RJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210470RJNEAHP
Related LinksCRCW12104, CRCW1210470RJNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210470RJNEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210470RJNEAHP
ROUND STANDOFF 8-32 CERAMIC 1" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 16A DO203AA datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.6V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONN HEADER 95POS TYPE B VERT datasheet.pdf