Vishay/Dale CRCW121047K5FKEA
CRCW121047K5FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121047K5FKEA
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121047K5FKEA.pdf
Availability of CRCW121047K5FKEA
QUANTITY
CRCW121047K5FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121047K5FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121047K5FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121047K5FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121047K5FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121047K5FKEA Details Description
Related parts for CRCW121047K5FKEA
COMMON MODE CHOKE 270UH datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 1000A AC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
750 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf