Vishay/Dale CRCW121047R0FKEA
CRCW121047R0FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121047R0FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121047R0FKEA.pdf
Availability of CRCW121047R0FKEA
QUANTITY
CRCW121047R0FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121047R0FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121047R0FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121047R0FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121047R0FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121047R0FKEA Details Description
Related parts for CRCW121047R0FKEA
CONN CHAMP COVER 50 POS 180 DEG datasheet.pdf
PAN POUCH CANVAS FOR CABLE TIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CABLE 16POS SOCKET-SOCKET 2M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CPL DUAL 100-200% CTR VDE 8SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 84POS datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 143MHZ 90BGA datasheet.pdf