Vishay/Dale CRCW121051R0FKEAHP
CRCW121051R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121051R0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 51 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121051R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121051R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW121051R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121051R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121051R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121051R0FKEAHP
Related LinksCRCW12105, CRCW121051R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121051R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121051R0FKEAHP
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
FILTER FEEDTHROUGH AC 63A Y2 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.119A 120 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 1.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf